Hafta Hafta HamilelikGebelikHamilelik Belirtileri

Hamilelikte 39 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu Kadınlar Kulübü

Hamilelikte 39 haftalık gebelik bebek kilosu Kadınlar Kulübü bebeğiniz 3 ile 3,5 kilogram arasında olup boyu yaklaşık 50 cm ulaşmıştır.

Hamileliğin 39. haftası artık 39. haftadasın ve neredeyse bitmiş adeta doğum kapıda ve karnın kocaman olmuştur. Çok büyük bir serüveninin sonuna geldiğinin farkındasındır. Bunun ile beraber artık bu zorlu, heyecanlı, alışkanlıklarının değiştiği hayat sana çok güzel bir hediye verecek ve telaşın, hayata bakışın, bütün düzenini değiştirecek, yuvana huzur katacak, senden bir parça bebeğin dünyaya merhaba diyecek.

39 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu

Bu günlerin keyfini sürmeye bakın. Herkesin gözü sizin üzerinizde ve dediğiniz, istediğiniz her şey anında yapılmakta. Bunu her zaman herkes yapmayabilir bu sebepten üstünüze düşülen bu dönem sizin için çok farklı olmalı. Ayrıca bu dönemde birazda annede ve çevresinde çok panik havası hâkim olur. Çevrenizdekiler panik olsa da siz panik olmamaya çalışın, kendinizi kesinlikle yormayın. Ayrıca doğum da bir gecikme olursa kesinlikle telaşa kapılmadan hareket edin. Çünkü sadece annelerin yüzde 7’lik kısmı tam beklediği tarihte doğum yapmaktadır. Şunu bilin ki önümüzdeki 2 hafta içerisinde bebeğinizi kucağınıza alacaksınız. Tabi ki şu anda bebeğinizin en küçük hareketini doğum sanıcısı veya doğum başlangıcı olarak algılayabilirsiniz. Lakin sizi sizden iyi bilen ne zaman olacağını bilen bir vücuda sahipsiniz o yüzden panik olmadan gebelik bekleyin.

 

Hamilelikte 39. Hafta Bebeğin Durumu

Baş tacı annelerimiz sizlerde biliyorsunuz ki artık son virajdasınız. Bitti bitecek burayı döndükten sonra anne adayı olmaktan çıkıp anne olacaksınız. Kendinizi en başta buna hazırlamalısınız. Bebeğinizde karnınızdaki gelişimini tamamladı ve dışarıdaki hayata hazır orada gelişimine devam edecek sadece şu an doğmayı bekliyor. Şu an bebeğiniz anne karnında yağ depoluyor neden mi? Çünkü doğmaya hazır ve dışarıda üşümemek için bunu yapmakta. Depoladığı bu yağlar o doğduğunda onun vücut sıcaklığını dengeleme de çok fazla işine yarayacak. Bebeğiniz ne yapacağını gördüğünüz gibi çok iyi biliyor. Lütfen sizde bir ebeveyn olarak ne yapacağınızı bilerek hareket edin.

 

Anne adayları şu an bebeğiniz 3 ile 3,5 kilogram arasında olup boyu yaklaşık 50 cm ulaşmıştır. Karnınızda resmen 39 hafta hamilelik boyunca gelişti büyüdü. Küçücük bir zerreden şimdi ise minik bir yastık boyuna ulaştı. Bu dönem erkek bebeklerin ağırlığı, kız bebeklerin ağırlığında bir fazla olabilir. Bu dönemde kesinlikle doğum uzmanının dediklerini önemseyin. Lakin bebeğinizin biraz büyük ya da küçük olduğunu söylediğinde hemen panik havasına girmeyin. Doğuma kadar bu zamandan sonra bebeğin fiziksel ölçülerinde çok bir değişik olmayacaktır. Zaten ne kaldı ki doğuma çok az bir zaman kaldı. Lakin bebeğinizin beyin gelişimi devam etmektedir. Bu dışarıda da devam edecektir. Bebeklerin hamilelik sonra çok ağladığını illaki duymuşsunuzdur. Sürekli ağlarlar ve sizi kesinlikle rahat bırakmazlar. Aslında bunlar sizin benim gibi bir ağlama değildir. Çünkü bebekler yeni doğduklarında gözyaşı kanalları açık olmadığı için gözyaşı üretemezler. Bu nedenle bebeğinizin bir ay süresince gözyaşlarını silmeyeceksiniz. Bu da size güzel bir rahatlama sebebi olduğunu düşünüyorum.

admin

HamileKadinlarKulübü.Com Gebelik, hamilelik, erken hamilelik belirtileri, kadın doğum kadınlar kulübü. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden HamileKadinlarKulübü.Com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı