GebelikHafta Hafta HamilelikHamilelik Belirtileri

Hamilelikte 39 Haftalık Gebelik Bebek

Hamilelikte 39 haftalık gebelik bebek kilosu ve boy bilgileri kadınlar kulübü makalemize eklenmiştir.

Hamilelikte 39 haftalık gebelik bebek kilosu kadınlar kulübü kilo yaklaşık 3250 gram ağırlığına ulaşır.  39 haftalık gebelik bebek boyu yaklaşık 51 cm olur. Artık sonlarını işaret eden 39. hafta, bebek gelişiminde de sonlara yaklaşılan haftadır. Bebeklerin özellikle boy ve kilolarında ciddi bir gelişme olmaktadır. Gebeliğin 39.haftası, bebeğin gün geçtikçe vücut gelişiminde önemli adımların atıldığı bir hafta olup, anne adayları için oldukça önem taşımaktadır.

 

39 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu Kadınlar Kulübü

Hamilelikte 39. hafta sürecinde sağlıkla büyüyen bebeklerin organları gelişmelerini tamamlamış vaziyettedir. Bunun yanı sıra beyin gelişmeleri hala devam etmektedir. Aynı zamanda bebeklerin saçları ve tırnakları da uzamaya devam etmektedir. Bebek kilosu 3.250 gramdır.

Bebekler bu dönemde vücudunda depoladıkları yağ sayesinde vücut ısılarını korumayı başarmaktadır. Bebeğin cildinde örtü görevi gören verniks maddesi ortadan kaybolmaya başlamaktadır. Lanugo denilen, bebeğin vücudundaki tüylerde dökülme görülmektedir. Bebeğin pembemsi cildi bu hafta itibariyle beyaz bir hal almaya başlamaktadır. Bebeğin derisinde yeni katmanlar gelişme göstermektedir. Bebeğin oksijen ve besin ihtiyacını karşılayan göbek kordonunun uzunluğu 50 cm, ağırlığı da 1.3 kg bulmaktadır.

Bebeğin Kilosundaki Değişimler

Gebeliğin 39.haftasında bebeklerdeki kilo alımı yavaşlamaktadır. Bu haftada bebeklerin sahip oldukları hamilelik belirtileri ortalama ağırlık 3 kg dır. Bu sayının çok az altı ya da üstü de normal olarak karşılanmaktadır. Bebeğin kilosundaki değişimler annenin gebelik sürecinde sahip olduğu beslenme alışkanlığı, genetik etmenler de etkili olabilmektedir.

Bebeğin Boyundaki Gelişmeler

Gebeliğin 39. Haftasında bebeklerin boyları her bebekte farklılık göstereceği gibi ortalama olarak 50 cmdir. Erkek bebeklerin boylarında üst sınır 56 cm olurken kız bebeklerin boylarında üst sınır 54 cm olarak bilinmektedir.

Gebeliğin 39. Haftasında Anne Adaylarının Özellikleri

Bu hafta anne adaylarının bilmesi gereken önemli durumlar bulunmaktadır. Bunlardan biri doğum sancılarının gerçekliğini anlayabilmeleridir. Doğum belirtileri hakkında bilgi sahibi olan gebeler, doğum konusunda yaşadıkları korkuları daha kolay atlatabilmekte ve daha rahat bir doğum süreci geçirmektedir.

Anne adayları bu haftada doğumun yaklaşması dolayısıyla duygusal ve dalgın bir hal almaktadır. Ortalama bir kiloya sahip anne adayı için alacağı kilolar da ortalama olarak 11-15 kg arasında değişmektedir.

Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Gebeliğin 39. Haftası, doğumun her an gerçekleşmesinin mümkün olduğu haftadır. Sık sık doktor kontrolüne giden anne adayları için hem tatlı bir heyecan hem de korkular başlamaktadır. Bu haftada anne adayları beslenmesine oldukça dikkat etmelidir. Şekerli besinler tüketen gebelerin bebeklerin ağırlıkları 300 – 400 gram artabilir. Bu da doğum şeklini etkileyebilmektedir. Anne adayının yolculuk yapması gerekiyorsa hastaneden uzak yerlere gitmemesi önem taşımaktadır. Bu dönemde doğum hakkında yapılan olumsuz yorumların dikkate alınmaması ve anne adayının kendini rahatlatacak aktiviteler yapması önemlidir.

Artık anneliğe gün sayan adaylar, doğum esnasında neler yaşayacağı hakkında önceden bilgi sahibi olmalıdır. Çevresinde doğum yapmış annelerin olumlu yorumlarına ve tavsiyelerine dikkat etmelidir. Böylece doğum stresini de azaltmış olacaktır.

 

39 haftalık gebelik bebek kilosu Kadınlar Kulübü

39 haftalık gebelik bebek kilosu bebeğimiz 3250 gram ağırlındadır.

admin

HamileKadinlarKulübü.Com Gebelik, hamilelik, erken hamilelik belirtileri, kadın doğum kadınlar kulübü. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden HamileKadinlarKulübü.Com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı