Gebelik

Hamilelikte Mide Yanmasına Ne iyi Gelir

HER MİDENİZ YANDIĞINDA 3 YUDUM SOĞUK SÜT İÇİN

Hamilelikte mide yanmasına ne iyi gelir kadınlar kulübü olarak detaylı bilgi makalemize eklendi. Hamilelikte mide yanmasına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu yorumları video olarak eklendi.

Hamilelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Gebelikte mide yanmasına iyi gelecek en önemli gıda, ılık süt içmek olacaktır. Anne adaylarının uyumadan 20-30 dakika önce bir bardak ılık su tüketmesi reflü Hamilelikte mide yanması cinsiyet Kadınlar Kulübü şikayetlerini azaltacak bir başka unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Ilık süt dışında hamilelikte mide yanmasına soda iyi gelir mi Gebelikte mide yanmasına iyi gelen yiyecekler armut, elma vb. meyveler yiyerek de midenizi rahatlatma yoluna gidebilirsiniz. Mide yanması problemine karşı önerilen bir başka besin ise badem olacaktır. Bunun nedeni, bademin içerisinde bulunan lifli gıdalar sayesinde mide rahatsızlıkları en aza indirgenmiş olur.

Hamilelikte Mide Yanmasına Bitkisel Çözüm

 • Patates suyunu içebilirsiniz.
 • Soğuk süt içebilirsiniz.
 • Karbonatı ılık su ile karıştırarak içebilirsiniz.

 

Gebelik Döneminde Mide Yanmasının Önüne Geçmenizi Kolaylaştıracak 6 Öneri

 1. Hamilelik döneminde sigara kullanımı derhal bırakılmalıdır. İçerisinde nikotin ve buna benzer zararlı uyuşturucular, bebeğin sağlığını tehlikeye sokabileceği gibi mide yanmaları şikayetlerini de artıracaktır.
 2. Kızarmış, baharatlı ve fazla yağlı besinleri tüketmemelisiniz Gebelikte mide yanması bebeğin saçı
 3. Dar giysiler giyinmeyin.
 4. Besinleri öğüterek (iyice çiğneyerek) tüketmelisiniz.
 5. Kilo alımı aşırı seviyede olan anne adaylarının da mide rahatsızlıkları olabilmektedir.
 6. Asitli ve gazlı içecekler, greyfurt vb. meyve suları, kahve veya çay gibi içecekleri çok fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz.
hamilelikte-mide-yanmasina-ne-iyi-gelir-kadinlar-kulubu
hamilelikte-mide-yanmasina-ne-iyi-gelir-kadinlar-kulubu

Hamilelikte Mide Yanmasının Nedenleri Nedir?

 • Kadınlık hormonlarının değişim süreci içerisine girmesi
 • Rahimde meydan gelen büyüme oranı ve bununla birlikte mideye yapılan baskının artması
 • Hormonların etkisiyle, mide ile yemek borusunun kesiştiği noktada gevşeme olması sonucu mide asidinin yemek boşuna kaçmasına sebebiyet vermektedir. Ve rahimdeki kaslar gevşeme göstererek bu da midedeki kaslarda gevşemeye sebep olur.
 • Böylece mide yanması şikayetleri meydana gelmektedir. Mide yanmaları genellikle reflü olarak adlandırıldığı gerekçesi ile bireyler bu durumu ağza acı su gelmesi şeklinde tarif etmektedir. Mide yanması dediğimiz olay, tam göğsün ortasından geniz kısmına kadar olan kısımda sıcak bir şey yakıyormuş hissi vermektedir. Hamilelik dönemlerinin sonlarına doğru rahim kısmı, daha çok büyüme gösterdiği gerekçesi ile, mideye olan baskı artacağından dolayı mide yanmaları da artış göstermektedir.
 • Anne adaylarının bazılarında yaşanan bu sorunlar, hamilelik öncesinde başlamakta ve hamilelik döneminde de bu şikayetler devam edebilmektedir.

Gebelik Döneminde Yanma Şikayetleri Kendini Hangi Zamanlarda Gösterir?

Hamilelik döneminde anne adaylarının yatış pozisyonundan kaynaklı durumlar, mide yanmaları belirtileri gösterebileceği gibi şikayetleri de artırmaktadır. Bunun çözüm yolu ise oturur vaziyette uyuyabilmektir. Böylelikle mide yanma riski azalarak reflü hastalığı diye de nitelendirdiğimiz rahatsızlık durumu, bir süre ortadan kalkmaktadır. Anne adaylarının; boğazda ağrı, göğüste ağrı, öksürük, nefes alıp verme esnasında ses gelmesi gibi belirtiler de bu şikayete ekleniyor ise uzman bir doktora muayene olmaları gerekmektedir.

Hamilelikte Mide Yanması Nedir?

Mide yanması şikâyeti, genel olarak anne adaylarının şikâyetleri arasında gösterilmektedir. Özellikle hamileliğin son aylarına doğru bebeğin büyümesi ile birlikte hamile bayanlarda mide yanması artmaya başlayacağı için bu durumu atlatmanın en iyi yolu doğumdur. Bebeğiniz doğduğunda ise mide yanması sorununuz kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır.

mide-yanmasina-ne-iyi-gelir
mide-yanmasina-ne-iyi-gelir
Etiketler

admin

HamileKadinlarKulübü.Com Gebelik, hamilelik, erken hamilelik belirtileri, kadın doğum kadınlar kulübü. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden HamileKadinlarKulübü.Com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı