Hafta Hafta HamilelikGebelikHamilelik Belirtileri

Hamilelikte 25 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu

25 haftalık gebelikte bebeğinizin kilosu 650 gr. boyu ise 34 cm civarı olmalıdır. Tabii ki bu herkeste değişiklik göstermektedir.Bebeğinizin kilosu ve boyu bu ortalamanın altında olması sizi tedirgin etmemelidir.

Hamilelikte 25 Haftalık gebelik bebek kilosu

25 haftalık gebelikte bebeğinizin kilosu 650 gr. boyu ise 34 cm civarı olmalıdır. Tabii ki bu herkeste değişiklik göstermektedir.Bebeğinizin kilosu ve boyu bu ortalamanın altında olması sizi tedirgin etmemelidir.

25 HAFTALIK GEBELİKTE BEBEKTE OLUŞACAK DEĞİŞİKLİKLER

Bebeğinizin artık saçları uzuyor. Bu durum bizim yerel halkımız tarafından annenin mide bulantısı yaşamasına sebebiyet gösterdiği düşünülüyordu ki haklı çıkmış olabilirler. Bu konu hakkında Amerika’da bulunan Johns Hopkıns Üniversitesi’nde yıllardır tartışılmıştır.‘Bebeğin saçı varsa annenin midesi bulanır mı ?’ sorusuna yanıt bulabilmek için bir deney yaptılar. Burada bilim adamları 64 hamile kadını gebelikleri boyunca takibe aldılar. 64 kadından 28’i gebeliği boyunca mide ekşimesi ve mide bulantısı sorunuyla karşı karşıya kaldı.Söz konusu olan bu 28 kişiden 23’ünün dünyaya getirdiği bebeklerinin saçları bir hayli fazlaydı. Bu durum karşısında bilim insanları şaşkına uğramıştı.

Bebeğinizin vücudu artık yağ tutmaya başlıyor. Cildi buruş buruş ve yumuşacık. Göbek bağı artık daha kalın ve güçlü. Bu durum besinleri ve oksijeni bebeğinize aktarıp artıkları dönüştürülmesi için vücudunuza iletiyor. Bu konuda artık daha gelişmiş durumda. Ciğerleri ilk solunuma hazırlanmaktadır. Bebeğinizi diğer bebeklerden ayıracak olan el izi ve ayak izi oluşmaya başladı.Bu durumda yavrunuzun koordinasyon duygusu gelişiyor. Artık elini sıkabiliyor,ayaklarını uzatabiliyor ve eliyle etrafındakileri hamilelik belirtileri hissedebiliyor duruma geldi. Bu hissiyata kendi kordonu da dahil. Aynı zamanda işitme duyusu gelişmiştir ve artık sesinizi duyabilir.Üstelik işitme duygusu babasının sesini tanıyacak,bazı ses ve müzikleri işittiğinde rahatlayacak kadar gelişmiştir. Tat duyusu ile birlikte süt dişleri gelişmiş. Belki şaşıracaksınız ama bebeğiniz artık hıçkırıyor bile. Üstelik siz bu durumu hissedebiliyorsunuz. İncecik tırnakları bile artık gelişmeye başladı. Bebeğinizin doğduktan sonra gelişiminde oldukça faydalı olan anne sütünü emmesi yardımcı olan ağız çevresindeki sinirler bu hafta gelişiyor. Bu duyu bebeğinizin meme uçlarınızı bulmasına yardımcı olacak.

25 HAFTALIK GEBELİKTE ANNEDE GÖRÜLEBİLECEK DEĞİŞİKLİKLER

Bebeğinizin 25 haftalık hafta hafta hamilelik olmasıyla birlikte karnınız bir futbol topu büyüklüğüne ulaşacaktır. Karnınızda basınç artacağı için bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.Bunların başında çoğu hamile bireyde görülen hemoroittir. Hemoroit gibi şikayetler normal doğuma herhangi sorun oluşturmamaktadır. Hemoroit için ilaç tedavisi kullanamayacağınız için besin yoluyla veya lokal kremlerle yumuşatılmaya çalışılır. Bu durum bebek doğduktan bir süre sonra da devam edip zamanla azalarak bitecektir.Karşılaşabileceğiniz diğer bir sorun ise kabızlıktır.Bu duruma sebebiyet olan bağırsakların hareket kısıtlamasına uğramalarıdır. Bu durum besin takviyeleriyle daha rahat atlatılabilmektedir. Bebeğinizin belirttiğimiz üzere saçları uzuyor ve bu durum size fayda sağlamaktadır. Bu zamanlarda saçınızı daha gür, daha çok hissedebilirsiniz.Üzgünüz ama öyle bir durum olmamaktadır. Sizdeki tek değişiklik artık saçlarınız dökülmüyor. Bu duruma sevinebilirsiniz ama belli bir süre. Çünkü bu durum bebeğiniz doğduktan sonra eski haline dönerek dökülmeye devam edecektir. Bebeğinizin büyümesiyle karnınız bir futbol topu büyüklüğüne ulaşmıştı ve bu durum sizin hareket kısıtlamasına uğratabilir. Egzersizlere doktorunuza danışarak devam etmenizde bir sıkıntı yoktur.

admin

HamileKadinlarKulübü.Com Gebelik, hamilelik, erken hamilelik belirtileri, kadın doğum kadınlar kulübü. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden HamileKadinlarKulübü.Com sitesi sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı